LE MANS 24 SAAT HYPERPOLE: FERRARI LE MANS'A DöNüşüNDE ILK çIZGIYI KAPATTı, TOYOTA üçüNCü, CADILLAC ALEV ALDı!

2023 Le Mans 24 Saat yarışı öncesinde sıralama turlarının ilk bölümü dün gerçekleştirilmişti. Dün gerçekleştirilen seansta amaç pole pozisyonunda kimin olacağını belirlemek değildi. Dünkü seansın amacı ise Hyperpole'de pole pozisyonu için mücadele edecek araçları belirlemekti. 

Dün gerçekleştirilen 1 saatlik seansta, her sınıftan en hızlı 8 araç bugünkü Hyperpole seansına kalarak pole pozisyonu mücadelesi verdiler. 

Temsilcilerimiz Racing Team Turkey, sıralama seansının ardından kendi sınıfında 7. sırada yer almışlar ve Hyperpole'de mücadele etmeye hak kazanmışlardı ancak sonrasında 923 kapı numaralı aracımızın turu pist limitlerini ihlal ettiği gerekçesiyle silindi ve 11. sıraya geriledik.

Dolayısıyla temsilcilerimiz bugünkü Hyperpole seansında da yer almadılar ve yarışa da LMP2 sınıfında 11. sıradan başlayacağız. 

İlgili içerik:Racing Team Turkey'in sıralama derecesi silindi, Salih yarışa 11. sıradan başlayacak!

Dün gerçekleştirilen sıralama seansında her sınıftan en hızlı 8 aracın belirlenmesiyle, sıra Hyperole'e geldi ve gözler pole pozisyonu mücadelesine çevrildi. 

Pilotlar, bu 30 dakikalık seans boyunca en hızlı dereceyi kaydederek kendi sınıflarında pole pozisyonuna uzanmak için mücadele ettiler. 

Seansın en hızlı derecesi ise #50 Ferrari'den geldi ve Ferrari, dayanıklılık yarışlarının en üst seviyesine döndüğü ilk yılda Le Mans pole pozisyonunu almış oldu! 

Detaylar geliyor...

2023-06-08T19:07:48Z dg43tfdfdgfd